Konkurs Szkolnastrona Roku 2018

5 EDYCJA - 2013

Debiut Roku 2013.

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano za eksplozję treści i spontaniczny rozwój stron w krótkim czasie. Tegoroczne wyróżnienia otrzymali:

Gimnazjum nr 8 z oddziałami sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Częstochowie za serwis gim8czest.szkolnastrona.pl

Za aktualność informacji sportowych, których nie powstrzymały nawet wakacje.

Ruszyliście do boju z iście sportowym zacięciem i dobiegliście do mety w najlepszej piątce stron, które powstały w tym roku. BRAWO!

Dyrektor: Anita Toborek

Administratorzy: Elżbieta Wójcik, Anna Jońca

 

Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie za serwis zssb.czest.szkolnastrona.pl

Budujecie stronę od niedawna, a ona już świeci przykładem. Administratorce chciało się nawet dodać aktualności z zeszłego roku, a teksty o absolwentach uważamy za świetny pomysł.

Dyrektor: Jacek Grzegorzewski

Administratorzy: Edyta Figoń, Tomasz Jakubczak

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie za serwis spgrabow.szkolnastrona.pl

Udział w imprezach lokalnych oraz działania nowatorskie już dają obraz o szkole, nie tylko lokalny, ale i światowy. Cieszymy się, że mogliśmy Was rozsławić jeszcze bardziej :)

Dyrektor: Krystyna Gaj

Administratorzy: Jadwiga Walczykowska, Ewa Szczech, Anna Kołakowska

 

Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach za serwis pp2bialobrzegi.szkolnastrona.pl

Imponujące galerie, piękny jadłospis, fantastyczny pomysł przedstawienia się, ogólnie: gust, styl i klasa.

Dyrektor: Anna Siurnik

Administratorzy: Dominika Gutkiewicz, Jolanta Skuza

 

Miło nam poinformować, że tytuł DebiutRoku2013trafiłdoSpecjalnegoOśrodkaSzkolno-WychowawczegowKolezaserwissoswkolo.szkolnastrona.pl

Nagrodą jaką otrzymała placówka jest dobre krzesło, ufundowane przez firmę Entelo.

W krótkim czasie zaznaczyliście obecność placówki kształcenia specjalnego nie tylko w Waszym mieście, ale i w całej Polsce. W mistrzowski sposób pochwaliliście się tym co robicie i co macie do zaoferowania. Jesteście przykładem na to, że dla chcącego nic trudnego i że w kilka tygodni można wprowadzić na stronę ogrom treści. Chciało Wam się dodać galerie zdjęć z ubiegłych lat, a kadra w kapeluszach i z ciepłymi uśmiechami pokazuje, że nie tylko strona jest sympatyczna, sympatyczni są przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Brawo!

Dyrektor: Elżbieta Budzińska

Administrator: Aneta Brdyś

____________________________________________________________________

Strona z Uśmiechniętą Buźką 2013

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

Samorządowe Przedszkole nr 5 Słoneczna Kraina Smoka Wawelskiego w Krakowie za serwis krainasmoka.szkolnastrona.pl

Uroczy, uśmiechnięty Smok Wawelski oprowadza nas po swojej słonecznej krainie, ukazując nam miejsce, w którym dzieci mają radosne i bezpieczne dzieciństwo. Zapraszamy na środek przedstawicieli strony, zgodnie z Waszą tradycją, zrobimy sobie mały, smoczy piknik ;)

Dyrektor: Katarzyna Parka

Administrator: Izabela Skocz

 

Publiczne Przedszkole w Rybarzowicach za serwis pprybarzowice.szkolnastrona.pl

Intensywność ciekawych zakładek przyprawiła nas o pozytywny zawrót głowy: jak ubierać przedszkolaka, czas relaksu, przepisy smaczne i zdrowe, a nawet ćwiczenia ręki, oka i słuchu... to wszystko sprawiło, że strona zrobiła na nas piorunujące wrażenie.

Dyrektor: Jadwiga Kozłowska

Administratorzy: Jadwiga Kozłowska, Joanna Klimiuk, Monika Trzopek

 

Gminne Przedszkole w Siennicy Nadolnej za serwis gpsiennicanadolna.szkolnastrona.pl

Niegdyś napisano o przedszkolu: wiejska placówka na ścianie Wschodniej. Dziś możemy napisać coś innego, być może mała placówka, ale wielka duchem, w której drzemią niezwykłe zdolności, która poprzez stronę jawi nam się jako miejsce przyjazne, ciepłe i wyjątkowe. Pomyśleliście o wszystkim, co dla Przedszkolaka i jego Rodziców ważne. A tekst o zdrowym zaniedbaniu dziecka, które zamiast na kolejny kurs, wysyłacie na trawę by mogło poleżeć i pogapić się w niebo ujął nasze serca.

Dyrektor: Joanna Ćwikła

Administratorzy: Joanna Ćwikła, Marta Sobieszczuk

 

Przedszkole Gminne „Bajka" w Jezierzycach za serwis

przedszkole-jezierzyce.szkolnastrona.pl

Na stronie spotykamy uroczą, uśmiechniętą kadrę wśród zadowolonych dzieci. W Waszym przedszkolu występuje wszechobecna, wzajemna tęcza uśmiechów. Jest kolorowo, przez co wesoło. Widać, że promujecie zdrowie, kultywujecie tradycje i jesteście otwarci na współpracę z instytucjami lokalnymi. Po prostu strona jak marzenie!

Dyrektor: Ewa Kuczma

Administrator: Barbara Szpiganowicz

 

Publiczne Przedszkole w Sławicach za serwis ppslawice.szkolnastrona.pl

Nie tylko Wasze przedszkole, ale i Wasza strona jest miejscem sukcesu intelektu, ducha, woli i ciała. Z bogatych treści wyłania się obraz wzajemnego szacunku, otwartości na wszelakie inicjatywy, doceniania miłych uczynków, zgodnie z zasadą, że razem zawsze raźniej. Wasi wychowankowie nie muszą sobie wyobrażać lepszego świata, oni w takim żyją, odczuwają i myślą. Wasza strona i Wasze przedszkole to klasa sama w sobie!

Dyrektor: Iwona Leonarczyk

Administratorzy: Iwona Leonarczyk, Justyna Bąk, Ewa Galus, Ewa Starosta

 

Niniejszym tytuł Strony z Uśmiechniętą Buźką 2013 otrzymało:

Przedszkole nr 9 „Bajka" w Wyszkowie za serwis 9pwyszkow.szkolnastrona.pl

Nagroda: huśtawka-ważka ufundowana przez firmę ELMO, producenta i Dystrybutora urządzeń na place zabaw.

Czytając o tym, co dzieje się w przedszkolu czujemy się jakbyśmy słyszeli tętniącą optymizmem bajkę, ożywioną gwarem dziecięcych głosów. W galerii zauważamy bajecznie uśmiechnięte buźki, co potwierdza, że „tu uśmiechy jak motyle, umilają każdą chwilę". Porywacie nas do swojego świata, pozwalając nam rozsmakować się w radości i dlatego postanowiliśmy, że to Wam chcemy przyznać tytuł Strona z Uśmiechniętą Buźką 2013.

Dyrektor: Ewa Karpińska

Administrator: Elżbieta Michalska

____________________________________________________________________

W tym roku Głosowanie Internautów zdominowały nasze aktywne przedszkola :)

I miejsce w kategorii Nagroda Internautów otrzymało PrzedszkoleNiepubliczneZgromadzeniaSióstrWspomożycielekDuszCzyśćcowychim.WandyOlędzkiejwZakroczymiuzaserwisprzedszkoleniepublicznezakroczym.szkolnastrona.pl

Nagrody: dobre krzesło dla nauczyciela od firmy Entelo oraz zestaw Logopedia Mówiące Obrazki od firmy Young Digital Planet

Co o stronie powiedzieli głosujący?:

Zaangażowanie w prowadzenie strony widać na każdym kroku. Znaleźć można tam informacje na temat rekrutacji, organizowanych wyjazdów, zajęć dydaktycznych, udziałów w konkursach, kończąc na co tydzień aktualizowanym jadłospisie :) Witryna podzielona jest na liczne, bardzo czytelnie podzielone zakładki, które umożliwiają łatwe dotarcie do każdej interesującej nas wiadomości. Panuje tam ład i porządek. Strona przedszkola jest jego znakomitą wizytówką!

Dyrektor: Urszula Cieślik

Administratorzy: Urszula Cieślik, Dorota Wasyliszyn, Anita Sodel

 

II miejsce w kategorii Nagroda Internautów otrzymało PrzedszkoleSamorządowewCelestynowiezaserwisprzedszkolecelestynow.szkolnastrona.pl

Co o stronie powiedzieli głosujący?:

„jestem bardzo zadowolona z tej strony, wszystkie informacje są podawane na czas, nawet jak nie mam możliwości odbierania dziecka z przedszkola wiem o wszystkich wydarzeniach, które odbywają się w placówce, super strona !!!"

Dyrektor: Alicja Karczewska

Administrator: Alicja Karczewska

 

III miejsce w kategorii Nagroda Internautów otrzymało Przedszkolenr1wBieruniuzaserwisprzedszkole1bierun.szkolnastrona.pl

Co o stronie powiedzieli głosujący?:

Uwielbiam tą stronę. Zawsze aktualna, kolorowa i pełna informacji dla rodziców. To co jest ważne, zawsze umieszczane jest na bieżąco. Wielkie ukłony dla prowadzących stronkę.Widać ich zaangażowanie.

Dyrektor: Barbara Nieckarz

Administrator: Joanna Kostka

 

 

Złota, Srebrna i Brązowa Szkolnastrona Roku 2013.

Pierwsze dwie strony postanowiliśmy wyróżnić za niesamowite bogactwo aktualności i wydarzeń, skupianie ludzi razem i wykorzystywanie siły Facebooka oraz kanału You Tube. Macie świadomość medialną i dzięki temu jesteście bliżej uczniów. Są to:

Gimnazjum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Grębocicach za serwis gimgrebocice.szkolnastrona.pl

Dyrektor: Roman Rutkowski

Administrator: Szymon Kaśków

 

oraz Zespół Szkół w Zawoi Wilcznej za serwis zswilczna.szkolnastrona.pl.

Dyrektor: Aleksander Wiecheć

Administrator: Agnieszka Kołacz

 

Kolejne wyróżnienia otrzymały strony:

Szkoła Podstawowa w Lubcu za serwis splubiec.szkolnastrona.pl

Przeczytaliśmy na stronie: „nasza wioska... globalna, choć jak na razie tylko nominowana, już czuje się wygrana!" To kolejny przykład na to, że mała szkoła dzięki swojej stronie może otworzyć się na świat, a świat ją zauważy. My zauważyliśmy przede wszystkim wspaniały sposób prowadzenia aktualności - najwyższy poziom. Trzymajcie tak dalej!

Dyrektor: Edyta Sukiennik

Administrator: Sylwia Pawełoszek

 

Szkoła Podstawowa w Chabielicach za serwis spchabielice.szkolnastrona.pl

Wasza strona to strzał w 10, dosłownie i w przenośni! Stare porzekadło głosi „jak Cię widzą, tak Cię piszą." My widzimy szkołę i stronę pełną wdzięku i uroku. Napisaliście, że nie jest ważne zwycięstwo, ale wola zwycięstwa. Raz wygrywasz, raz przegrywasz, ale zawsze „coś" zdobywasz". W naszych oczach zdobyliście OGROMNY szacunek i przekonaliście nas, że to nie nagrody są najważniejsze, najważniejsze jest to, że zostaliście zauważeni i docenieni. I to jest piękna postawa.

Dyrektor: Katarzyna Kucharska

Administratorzy: Marzena Chałada, Anna Gocałek, Wioletta Sobczak, Sylwia Pawełoszek, Magdalena Klimas

 

Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha we Włodowicach za serwis zew.szkolnastrona.pl

Szkoła i strona przetrwały mimo decyzji władz gminy, która ją zlikwidowała. Obecnie organem prowadzącym jest Fundacja Fala. Razem z falą nastąpiło przesunięcie, przeskalowanie. Nadszedł powiew zmian na stronie, bujność kolorów.

Duży plus za aktualności na 6! - to imponujące jak często się pojawiają.

Dyrektor: Anna Grzybowska

Administratorzy: Anna Grzybowska, Barbara Budai, Grzegorz Szklarczuk

 

Gimnazjum Miejskie nr 3 w Mińsku Mazowieckim za serwis gim3minskmaz.szkolnastrona.pl

„Rozwijaj własne zalety, I jak złote medale je licz"- głosi Wasze motto. Strona rozwija się z prędkością światła. Zawsze wita nas aktualny pop-up, wydarzenia pokazują jak wiele rzeczy się u Was dzieje. A zakładka Biblioteka Szkolna, w której nauczyciele bibliotekarze recenzują i polecają ksiązki jest hitem.

Dyrektor: Mirosław Samociuk

Administratorzy: Agnieszka Kurel, Sylwia Giedzińska, Monika Mazur-Ryś

 

Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Zgorzelcu za serwis gim3zgorzelec.szkolnastrona.pl

Na wstępie chcemy podkreślić, że strona jest współtworzona przez gimnazjalistów w ramach projektu edukacyjnego. Piękne i częste aktualności, duża świadomość medialna: FB i YT oraz gazetka „na granicy wrze" sprawiły, że wiedzieliśmy na pewno, strona na pierwszą 10!

Dyrektor: Marek Rutkowski

Administratorzy: Kamila Kusy, Monika Kłonowska

 

Nagrodę dla Brązowej Szkolnejstrony Roku 2013 - bon o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepie internetowym ufundowała firma Cezas.

Tytuł Brązowa Szkolnastrona Roku 2013 otrzymało:

Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze za serwis sgeekamiennag.szkolnastrona.pl

Informacje na stronie okraszone są pięknymi grafikami własnej roboty :) Administrator wykorzystuje całą paletę możliwości Pakietu jaki posiada. Prowadzi bloga, korzysta z Platformy Moodle, umieszcza na stronie wiele filmików. Zjazd absolwentów na 10-lecie, ożywienie starych przyjaźni, Dyskusyjny Klub Filmowy,

zupełnie inny humor. Za sukcesem tej strony stoi niesamowity człowiek. Człowiek skromny, a jednocześnie posiadający nieskromną wiedzę. W jego imieniu nagrodę odbierze Pani Dyrektor, której gratulujemy takiego Pracownika oraz profesjonalnego obrazu placówki, jaki przekazywany jest całemu światu.

Dyrektor: Urszula Machaj

Administrator: Wojciech Andrzejewski

 

Nagrodę dla Srebrnej Szkolnejstrony Roku 2013 wręczył przedstawiciel firmy Entelo, która wyposaży całą klasę w dobre krzesła.

Tytuł Srebrna Szkolnastrona Roku 2013 przyznany został:

Szkole Podstawowej nr 5 im. Papieża Jana Pawła II z Chełmży za serwis sp5chelmza.szkolnastrona.pl

Wasz Patron - Jan Paweł II powiedział: „musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali". To przesłanie widać w każdym słowie na tej stronie, w każdym zdjęciu, w każdej zakładce. Ta strona nas po prostu rozpieszcza ciekawymi treściami, koi zmysły, a soczyste kolory dodają nam energii. Widać tu miłość do miejsca, szacunek do tradycji i potrzebę ciągłej kreacji. Te elementy jak puzzle złożyły się na niepowtarzalny klimat strony, w którym po prostu zakochaliśmy się.

Dyrektor: Jacek Wyborski

Administrator: Mirosław Laskowski

 

Nagrodę dla Złotej Szkolnejstrony Roku 2013 wręczył sponsor głównej nagrody: tablicy interaktywnej myBoard wraz z zestawem nagłaśniającym i interaktywną półką - firma Mentor.

Tytuł Złota Szkolnastrona Roku 2013 otrzymała:

Szkoła Podstawowa nr 24 im. Norberta Kroczka w Zabrzu za serwis sp24zabrze.szkolnastrona.pl

Najlepsza strona bezapelacyjnie, bezsprzecznie i bez dwóch zdań. Oprócz tego, że jest czytelna, przemyślana i poukładana, medialna i ciekawa - jest po prostu ciepła, a taki przekaz można uzyskać jedynie poprzez własną wiarygodność i prawdziwość. Szkoła ze strony www wygląda na przyjazną, o wysokim poziomie kształcenia, miejsce rozwijania zainteresowań, realizowania pasji, bezpieczne i profesjonalne. Stworzenie takiego wizerunku w Internecie jest niezwykłą umiejętnością, którą Administratorzy strony niewątpliwie posiadają. To nasze Złotko :)

Dyrektor: Ewa Kocimska

Administratorzy: Mirosława Lamich, Marta Szczerkowska, Jarosław Lamich

____________________________________________________________________

Administrator Roku 2013

Administrator szkolnej strony jest redaktorem, reporterem, moderatorem, kreatorem, autorem, fotografem, grafikiem, czasem programistą, czasem informatykiem, nauczycielem i wychowawcą, jednym słowem „twórcą i tworzywem". Podziwiamy Was za zaangażowanie, systematyczną pracę, dociekliwość i dlatego chcemy Was nagrodzić, aby Wasz sukces był nie tylko sukcesem placówki, ale Waszym własnym - osobistym.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

 • Pani Agnieszka Rudnicka za serwis zspsulm.szkolnastrona.pl
 • Pani Katarzyna Wójcik za serwis zsz2ryki.szkolnastrona.pl
 • Pani Joanna Kostka za serwis przedszkole1bierun.szkolnastrona.pl
 • Pani Alicja Karczewska za serwis przedszkolecelestynow.szkolnastrona.pl

Administratorem Roku 2013 zostaje Pani Dorota Gebhardt za serwis sp16szczecin.szkolnastrona.pl

Nagroda: dobre krzesło ufundowane przez firmę Entelo

Pani Dorota traktuje swoją stronę jako przestrzeń pełną pozytywnej energii. Prowadzi ją lekko i ze smakiem, dopieszcza zaskakującą gamą wydarzeń, dodaje odrobinę ciepła i pozwala powieźć się intuicji. Gratulujemy!

____________________________________________________________________

5 Wspaniałych na 5 edycję Konkursu.

Gdy myślę o 5 Wspaniałych na 5 edycję Konkursu, tak naprawdę nie ma stron. Są ludzie.

1. Jest Pani Marzenka Machnik ze Słupi, która swoim ciepłem potrafi rozkołysać uśmiech na naszych twarzach.
2. Jest niesamowita 3 z Koła:

 • Pan Jarek Gałązka, który czaruje słowem i ma niezwykłą lekkość wypowiedzi
 • Pan Michał Perzyński z poczuciem humoru, którego zapamiętałam po tym jak w 2010 roku przekręciłam nazwę kolskich zabytków na końskie zabytki
 • jest Pan Dyrektor - Lech Brzeziński, człowiek-wódz, człowiek-dusza i człowiek-inspiracja.

3. Są niezwykli górale z Zakopanego:

 • Pan Mirosław Spera,
 • Pani Anna Przekupień
 • Pani Beata Marchlik-Hulbój,

,którzy potrafią wspinać się po szczytach kreatywności, chęci i zapału.

4. Jest Pani Katarzyna Kolega z Orlej Polany - osoba od której można garściami czerpać dobrą energię, zapał oraz świetne pomysły.
5. I są nasze Złotka z zeszłego roku Panie Magdalena Dąbrowa oraz Diana Saryusz-Szarska, które cenimy za profesjonalizm i dbałość o szczegóły.

Jesteście naszą dumą i za to chcieliśmy Wam podziękować! :), przyznając Wam wyróżnienia za całokształt pracy, w którą wkładacie całe serce :)

____________________________________________________________________

 

Na koniec zostawiliśmy sobie wisienkę na torcie. Mianowicie rozdanie nagród w konkursie z Buźką :)

Mamy przyjemność ogłosić oficjalnych zwycięzców w każdej kategorii Konkursu "Spotkania z Buźką 2013". Wybór najlepszych prac ponownie nie należał do prostych. Po długich negocjacjach jury wybrało te najlepsze z najlepszych.

 

Przedstawiamy zwycięzców każdej kategorii w KonkursieSpotkaniazBuźką2013.

 • Najlepsza fotografia - MajaKorczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie

 • Najlepsza praca ręczna - kategoria dla dzieci w wieku szkolnym - AdamDębny ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim.

 • Najlepsza praca ręczna - kategoria dla dzieci w wieku przedszkolnym - MaciejSetman z Przedszkola nr 1 w Bieruniu.

 

Przedstawiamy także Zwycięzców w Głosowaniu Internautów:

 • Najlepsza fotografia - EwaStopaze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie.

 • Najlepsza praca ręczna - kategoria dla dzieci w wieku szkolnym - MariaBronka ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim.

 • Najlepsza praca ręczna - kategoria dla dzieci w wieku przedszkolnym - AgataNiciewicz z Przedszkola nr 1 w Bieruniu