Szkolnostronewsik nr 8/2014 - "Fun z Funmedia! ;)" - Finał Konkursu „Szkolnastrona Roku 2015”

Szkolnostronewsik nr 8/2014 - "Fun z Funmedia! ;)"

W piątek, kojarzący się z początkiem weekendu i dobrej zabawy, postanowiliśmy przedstawić Państwu Partnera, dzięki któremu będziemy mogli zapewnić świetną rozrywkę dwóm przedszkolom i jednej szkole. Firma Funmedia przygotowała dla Was:

-Funpakiet dla Szkoły dużej

-zestaw dostępów do oprogramowania FunJunior dla Przedszkola

-tablet FreeMe X2 9.7 firmy Lark dla Przedszkola.

O firmie:

Funmedia jest liderem branży multimediów edukacyjnych. Międzynarodowa i dynamicznie rozwijającą się firma, dostarczająca zaawansowane rozwiązania e-learningowe. W portfolio produktowym posiada multimedialne i w pełni interaktywne e-kursy językowe i aplikację mobilną Lerni. Funmedia jest twórcą pierwszego podręcznika internetowego do nauki języka angielskiego dla dzieci, który uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Firma dystrybuuje kursy online w 31 państwach (m.in. w USA, Niemczech i Australii), obecnie posiadając ponad 415 000 użytkowników. Funmedia jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody European Language Label - Europejskiego znaku innowacyjności w nauczaniu i uczeniu się języków obcych.

Produkty:

KURSY JĘZYKOWE

Kursy online stworzone przez firmę Funmedia to gotowe narzędzia wspomagające naukę języków obcych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym dla odbiorcy. Ranking użytkowników, dyscyplinator z osobistym planem zajęć, a także punkty i odznaki za systematyczność w nauce to elementy gamifikacji, która czyni naukę angażującą i niezwykle skuteczną rozrywką.

| Angielski | Angielski biznesowy | Niemiecki | Hiszpański | Włoski | Francuski |

KURSY SPECJALISTYCZNE

W portfolio Funmedia znajdują się także kursy specjalistyczne, opracowane przez ekspertów tzw. „skutecznego działania". Popyt na produkty do nauki szybkiego czytania, bezwzrokowego pisania na klawiaturze, a także masażu i zapamiętywania, pokazują rosnące potrzeby klientów na tego typu usługę edukacyjną. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców. Dlatego nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań.

METODA PERSONALIZACJI

Zespół Funmedia, złożony z międzynarodowych specjalistów, opracował autorską metodę nauczania, która osiąga sukces już w 31 krajach. Metoda personalizacji to metoda nauczania, której celem jest motywowanie. Dzieje się to poprzez zwiększanie indywidualizacji nauki, a także wzmacnianie zaangażowania w proces zdobywania wiedzy.

Metoda personalizacji zakłada, że użytkownik otrzymuje wiedzę w sposób dostosowany do jego indywidyalnych potrzeb, co znacząco wpływa na jego motywację. Co więcej, uczynienie z procesu zdobywania wiedzy atrakcyjnej rozrywki sprawia, że zaczyna traktować naukę niczym ulubioną grę komputerową. Indywidualizacja procesu nauczania odbywa się dzięki zastosowaniu technologii dostosowujących materiał językowy do potrzeb konkretnego użytkownika. Uczeń tworzy własny harmonogram pracy, a system przypomina mu o jego realizacji. W poznawaniu słownictwa pomocny jest system identyfikacji mowy, który monitoruje zarówno składnię wypowiedzi, jak i wymowę. W trakcie lekcji uczeń korzysta m. in. z fotolekcji, gdzie kurs automatycznie segreguje słówka i frazy, z którymi użytkownik radzi sobie najsłabiej. Bieżąca analiza efektywności w nauce możliwa jest dzięki statystykom postępu.

• Zdjęcie: Szkolnostronewsik nr 8/2014 - "Fun z Funmedia! ;)"