Szkolnostronewsik nr 6/2014 - "Poznaj e-zasoby MegaMatma.pl" - Finał Konkursu „Szkolnastrona Roku 2015”

Szkolnostronewsik nr 6/2014 - "Poznaj e-zasoby MegaMatma.pl"

Buźki nam się cieszą na wieść o kolejnym Partnerze, który postanowił nagrodzić nasze najlepsze strony! Korzystając z powiedzenia umiesz liczyć - dopiszemy rozwiązanie - licz na Szkolnastrona.pl z MegaMatmą! ;)

Z radością zawiadamiamy, że firma MegaMatma.pl zaprosi nasze szkoły do skorzystania z matematycznych e-zasobów:

• Złota Szkolnastrona Roku 2014 otrzyma pakiet 30 dostępów na 1 rok
  • Srebrna Szkolnastrona Roku 2014 otrzyma pakiet 15 dostępów na 1 rok
  • Brązowa Szkolnastrona Roku 2014 otrzyma pakiet 5 dostępów na 1 rok
  • plus pakiet 10 dostępów na 1 rok w jednej z pozostałych kategorii, której wyniki póki co owiane są tajemnicą. :)

O firmie:

Megawiedza sp. z o.o. to wydawca internetowy, który jest właścicielem i pomysłodawcą portalu edukacyjnego MegaMatma.pl z największą bazą wiedzy matematycznej na polskich stronach internetowych.

MegaMatma.pl to odpowiedź na zapotrzebowanie szkół, nauczycieli i uczniów na wysokiej jakości e-zasoby z matematyki do cyfrowej szkoły, cyfrowej biblioteki i cyfrowego domu.

Na jednej stronie internetowej www.megamatma.pl zgromadzona jest wiedza z matematyki przygotowana na każdy poziom edukacji. Od szkoły podstawowej (klasy 4-6), przez gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną i studia.

Zawartość portalu jest tworzona przez nauczycieli, pracowników naukowych i autorów książek. Treści odpowiadają nowej podstawie programowej, są w całości recenzowane pod kątem dydaktycznym i merytorycznym przez uznanego rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molęda - wieloletniego doradcę metodycznego MEN, autora podręczników i książek matematycznych.

W portalu znajduje się:

• przeszło 8000 przykładów, zadań z rozwiązaniami i wskazówkami,

• ponad 500 artykułów tematycznych,

• blisko 1700 definicji, twierdzeń i wzorów,

• próbne arkusze maturalne na poziom podstawowy i rozszerzony oraz arkusze gimnazjalne, w całości rozwiązane krok po kroku,

• kącik zadań spoza podstawy programowej.

Dzięki podręcznikowi internetowemu MegaMatma.pl wkraczamy w nową erę!

Erę uczenia się w dowolnym miejscu i dowolnym czasie, bez konieczności dźwigania ciężkich książek, poszukiwania starych zeszytów i zbiorów. Pod jedną domeną w Internecie mamy komplet kilkunastu książek, zbiorów zadań i tablic matematycznych. To właśnie jest MegaMatma.pl

To NIE dodatek do podręczników... tylko alternatywa dla drukowanych książek!

Dla nowoczesnych nauczycieli matematyki zostały stworzone pierwsze i jedyne w Polsce - Interaktywne Programy Nauczania matematyki wg MegaMatma.

Niepowtarzalny charakter tych programów polega na tym, iż:

• publikowane są w formie on-line na podstronach MegaMatma.pl,

• dostępne w e-Dzienniku Librus - w bibliotece aktywnych rozkładów,

• każde zagadnienie zawiera bezpośrednie hiperłącza do tematów lekcyjnych,

• w programach umieszczone są hiperłącza do klasówek, testów i arkuszy egzaminacyjnych podręcznika internetowego MegaMatma.pl,

• programy nawiązują do tematów z poprzednich etapów edukacji, zarówno gimnazjum jak i szkoły podstawowej,

• dotyczą zakresu podstawowego i zakresu rozszerzonego.

Interaktywne Programy Nauczania matematyki MegaMatma są unikatowym rozwiązaniem dla nauczycieli w technologicznie - nowoczesnych szkołach.

Dzięki mobilnej, internetowej formie tego rozwiązania uczniowie mogą uczyć się matematyki na komputerze, tablecie czy smartphonie, a e-nauczyciele prowadzić lekcje matematyki w pracowniach komputerowych czy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, bez podręczników drukowanych.

• Zdjęcie: Szkolnostronewsik nr 6/2014 - "Poznaj e-zasoby MegaMatma.pl"