II edycja (2010) - Finał Konkursu „Szkolnastrona Roku 2015”

STRONY INTERNETOWE DLA OŚWIATY

Finał konkursu „Szkolnastrona Roku 2016”

II edycja (2010)

statuetki

 

 

........Emocjonujące chwile za nami, ale też ciągle w nas. W pełnej napięcia atmosferze zebrani, na konferencji 26 maja 2010 roku w sali witrażowej Hotelu Lord, poznali zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Szkolnastrona Roku 2010". Wręczenie wyróżnień i nagród odbyło się w obecności przedstawicieli wiodących firm i organizacji związanych z edukacją: Głosu Nauczycielskiego, Fundacji Kidprotect, Fundacji Widzialni, firmy ProgMan, Kaspersky Lab, Wersalin, Young Digital Planet oraz dyrektorów placówek i nauczycieli.

Spotkanie składało się z trzech części. W dwóch pierwszych zaproszeni prelegenci przybliżyli gościom zagadnienia bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w Internecie, wykluczenia cyfrowego, zagrożeń, na które narażeni są użytkownicy komputerów i sposobów zapobiegania im, wykorzystania nowoczesnych narzędzi, ułatwiających pracę dyrektorom i nauczycielom, wykorzystania multimediów w codziennej pracy z wychowankami i kontaktach z ich rodzicami.

W trzeciej części przedstawiliśmy zwycięzców II edycji Konkursu oraz wręczyliśmy nagrody, statuetki, wyróżnienia i dyplomy naszym laureatom.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia

 

Konkurs szkolnastrona.pl to wspaniały pomysł! Przez kilka lat ( !) próbowaliśmy stworzyć stronę naszej szkoły, ale niestety, nie udało się . Dzięki projektowi szkolnastrona.pl i doskonałej współpracy z Panią Agnieszką Nawrot spełniło się nasze marzenie, a dzięki konkursowi znaleźliśmy się w dziesiątce najlepszych szkolnych stron. W jej aktualizację angażują się nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także absolwenci i rodzice .Dodam , że nasza strona powstała dopiero w lutym 2010 , więc tym bardziej cieszy nas takie wyróżnienie."

 

mgr Zofia Stachura Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej

 

 

W tegorocznej edycji wzięło udział 471 szkolnych stron. Większość z nich to strony prowadzone w sposób rzetelny i systematyczny. To strony dobre, odwiedzane i niemal na każdej można znaleźć coś interesującego. Ale kilka z nich to strony, które wyróżniają się spośród innych w sposób zdecydowany i dlatego znalazły na liście wyróżnionych i nagrodzonych. To strony z pomysłem. Strony, które zatrzymują użytkownika i zapadają w jego pamięć. Merytorycznie pełne, rozbudowane, estetyczne a jednocześnie okraszone atrakcyjnymi elementami, dobrze skonstruowane, w których zaangażowanie redaktora, administratora jest godne uznania.

 

nagrody

 

 

Informujemy, że:

 

I miejsce i tytuł „Złota Szkolnastrona Roku 2010" należy do: Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Zabrzu

Dyrektor: Pani Dorota Małek Administrator: Pani Bożena Cygankiewicz www.sp8zabrze.szkolnastrona.pl

 

Konkurs szkolnastrona.pl to ciekawy i oryginalny pomysł. W dzisiejszych czasach ważna jest umiejętność wypromowania się nie tylko w najbli

ższym środowisku, ale również na szerszą skalę, Często mieliśmy problem z szybkim informowaniem i atrakcyjnym pokazaniem na zewnątrz tego, czym żyje szkoła na co dzień, co się dzieje w jej murach. Strona internetowa stała się doskonałym polem do tego typu działań, a udział w konkursie dodatkowo pozwolił nam na zaprezentowanie się w ciekawy sposób i wzmocnił w nas poczucie własnej wartości."

Dorota Małek - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu

 

Tego to, co stało się dzisiaj w Warszawie nikt z nas, osób odpowiedzialnych za stronę internetową naszej szkoły, chyba się nie spodziewał.

 

Kiedy 11 maja dotarła do szkoły informacja, że nasza strona www znalazła się wśród 10 szkół z całego kraju wyróżnionych w konkursie "szkolna strona", byliśmy zaskoczeni i szczęśliwi. Dzisiaj okazało się jednak, że można być jeszcze bardziej szczęśliwym, a do tego bardziej zaskoczonym i...dumnym. Otóż 26 maja 2010r. okazało się, że strona www.sp8zabrze.szkolnastrona.pl zajęła I miejsce i zyskała tytuł "Złota Szkolnastrona Roku 2010" w II edycji konkursu Szkolnastrona Roku." - czytamy na stronie www.sp8zabrze.szkolnastrona.pl i cieszymy się z razem ze zwycięską szkołą z zasłużonych laurów.

Strona zabrzańskiej szkoły otrzymała łączną liczbę punktów: 735, a najwyżej została oceniona w kategoriach: aktualność informacji - 133 punkty i pomysłowość, kreatywność - 134 punkty. W pozostałych zdobyła odpowiednio: sposób przekazu - 111 punktów, wykorzystanie elementów interaktywnych - 128 punktów, elementy zachęcające do pozostania na stronie - 120, ogólne wrażenie - 109 punktów.

 

 

II miejsce i tytuł „Srebrna Szkolnastrona Roku 2010" otrzymała: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Woliborzu Dyrektor: Pan Artur Chorzępa Administrator: Pani Urszula Chorzępa i Pani Danuta Babiak www.spwoliborz.szkolnastrona.pl Strona tej niewielkiej szkoły, liczącej 104 uczniów, otrzymała, za wytrwałą, systematyczną i pełną pasji pracę 728 punktów. Zeszłoroczne wyróżnienie w kolejnym roku przerodziło się w miejsce na podium. Trudniej, jak powtarzają nauczyciele swoim uczniom, jest utrzymać piątkę niż ją dostać. Ta szkoła dała nam wszystkim przykład, jak to się robi. Strona najwyżej została oceniona w kategoriach: wykorzystanie elementów interaktywnych - 147 punktów, elementy zachęcające do pozostania na stronie - 127. W pozostałych zdobyła odpowiednio: sposób przekazu - 102 punkty, aktualność informacji - 115, pomysłowość, kreatywność - 124 punkty., ogólne wrażenie - 111 punktów.

 

Konkurs „Szkolnastrona Roku". Prowadzenie szkolnej strony internetowej jest dla naszej placówki formą kroniki szkolnej, w której umieszczamy relacje z tego, co dzieje się w szkole, o tym jak pracujemy, a nade wszystko - jakie uzyskujemy efekty. Dzięki temu promujemy placówkę w środowisku lokalnym a organy prowadzące i nadzorujące szkołę mogą na bieżąco obserwować nasze starania, zmierzające ku temu, by placówka była szkołą otwartą na potrzeby uczniów i rodziców.

Wielkim atutem „Szkolnejstrony" jest coroczny konkurs „Szkolnastrona Roku", który motywuje nauczycieli i uczniów do systematycznego umieszczania informacji z życia placówki oraz takiego administrowania stroną, aby była ona ciekawa i warta częstego odwiedzania.

Ten swoisty ranking stron internetowych stwarza również możliwość porównywania naszej pracy, do pracy podobnych placówek. Poznawanie „jak robią to inni" - w naszej szkole wykorzystujemy konstruktywnie. Nauka od najlepszych pozwala nam na uzyskiwanie bardzo wysokich wyników w głosowaniu internautów."

Artur Chorzępa Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Woliborzu

 

III miejsce i tytuł „Brązowa Szkolnastrona Roku" należą do:

Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gdyni Dyrektor: Pan Wojciech Wieczerzycki

Osoba nadzorująca prace nad witryną: Przemysław Janczewski

w tym:

Gimnazjum nr 14 im. Jana Radtkego w Gdyni

Administratorzy: Pani Monika Kaczmarek i Pan Krzysztof Kaczmarek

XIII Liceum Ogólnokształcące im. K.K.Baczyńskiego w Gdyni

Administratorzy: Pan Dariusz Śniady, Pani Katarzyna Szymańska i Pani Agnieszka Antoszkiewicz-Bajc

www.zso4gdynia.szkolnastrona.pl

Ogólna liczba punktów - 692 Najwięcej punktów strona otrzymała za sposób przekazu - 118.

 

Nagrodę Internautów otrzymała:

Szkoła Podstawowa w Mirachowie

Dyrektor: Pani Barbara Sokół

Administrator: Pani Maria Armatowska

www.spmirachowo.szkolnastrona.pl

 

Strona Szkoły Podstawowej w Mirachowie również w zeszłym roku została wysoko oceniona przez komisję sędziowską, co świadczy o tym, że systematyczna i dobra praca oceniana jest przez wszystkich tak samo i zasługuje na uznanie.

 

Wyróżnienia otrzymały:  

 

Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Koszalinie

Dyrektor: Pani Wiesława Stasiak

Administrator: Pani Magdalena Michałowska-Karaczewska

www.gim2koszalin.szkolnastrona.pl

 

Gimnazjum Publiczne im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej

Dyrektor: Pani Zofia Stachura

Administratorzy: Pani Anna Łukasik i Pani Marzena Machnik

www.gimslupia.szkolnastrona.pl

 

Szkoła Podstawowa nr 336 w Warszawie

Dyrektor: Lucyna Bieniasz-Ząbek

Administratorzy: Pani Teresa Smolińska-Łącka i Pani Barbara Mytyk

www.sp336.szkolnastrona.pl

 

Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Lublinie

Dyrektor: Pani Jadwiga Czerkas

Administrator: Pani Maria Chaciołka i PanZbigniew Radecki

www.pssp.szkolnastrona.pl

 

Strona tej placówki została najwyżej oceniona w kategorii ogólne wrażenie, otrzymując 115 punktów i znalazła się tuż za podium z ogólną liczbą punktów - 644.  

 

Gimnazjum nr 4 im. Marii Dąbrowskiej w Kaliszu

Dyrektor: Pani Izabela Kurek

Administrator: Pani Kamila Juszczak

www.gimnazjumnr4kalisz.szkolnastrona.pl

 

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim

Dyrektor: Pan Robert Prinke

Administrator: Pan Szymon Wrzesiński

www.gimlwowek.szkolnastrona.pl

 

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 310 w Warszawie

Dyrektor: Pani Dorota Chmurska

Administrator: Pani Ewa Ziółkowska-Mata

www.p310.szkolnastrona.pl


Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięstwa!

 • Nagrody w Konkursie 2010

  W Konkursie "Szkolnastrona Roku 2010" wartość nagród sięgała 30.000 zł! Zwycięskie szkoły otrzymały oprogramowanie niezwykle potrzebne w każdej placówce oraz mikroskopy, które niewątpliwie przydadzą się w pracowniach biologiczno-przyrodniczych. Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za udział w konkursie promującym dobrą pracę administratorów szkolnych stron i dyrekcji, znającej potęgę istnienia w Internecie i za wspaniałe nagrody, które, mamy nadzieję, zmotywują do dalszej, wytrwałej pracy.

  czytaj więcej: Nagrody w Konkursie 2010


Galeria

 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu
 • Zdjęcie: Galeria - Finał Konkursu

Partnerzy

Partnerzy medialni